Zimní Poháry ČR žactva 10ti a 11ti letých – Míša Hlaváčková a Domča Hazdrová na startovní plošině!

09.12.2018 16:17

O víkendu byla pořádána další mistrovská soutěž v plavání, konkrétně Poháry ČR 10ti a 11ti letého žactva.

Do Jablonce nad Nisou vyrazila Míša Hlaváčková. Po medailových, krajských přeborech prošla nominačním sítem na 5 závodů.

Nejlepší umístění si vyplavala na oblíbené trati 50K, kde dosáhla na 13. místo. Statisticky to sice nebyl osobák, ale bylo to nejlepší dosažené umístění. Dalším povedeným závodem byla trať na 50M, který skončil s novým osobákem!

Další závody na 100K a 100PZ byly na samé hranici maxima a jeden závod se bohužel nevešel do tolerance vrchního rozhodčího.

V Mladé Boleslavi na Poháru 11ti letých nás reprezentovala Domča Hazdrová. Ta prošla nominací na tři závody.

Její prsařské disciplíny byly dvě. Na 200P se umístila na 13. místě, se skoro shodným časem svého maxima.

Další trať na 100P přinesla nový osobák, který však zůstal pouze na stopkách (1:32,59) a neobjeví se, pro nešťastný start, ve výsledkové listině. Na poslední, těžké trati 100M si Domča vylepšila svůj osobák.

Obě plavkyně tak mají shodně nejlepší 13. místo v Čechách a obě též jednu diskvalifikaci, která bývá daní z nervozity a velkých závodů. Pochopitelně se do výsledků odráží i nešťastný systém náhodných tréninků a dalších a dalších faktorů.

I tak, přes všechna úskalí, musíme Míše i Domče moc poděkovat za nominaci i dosažené výsledky na Pohárech!

V našich očích jste jedničky a motivací i pro naše další plavce!

Poděkování náleží i rodičům, kteří je na Pohárech podporovali!