Zimní Poháry Čech 2011 - vezeme jedinou medaili!

11.12.2011 19:19

Na Pohár jedenáctiletého žactva se 10. - 11. prosince sjeli nejúspěšnější plavci z celých Čech.

Z našeho oddílu se kvalifikoval trojlístek ve složení Daniela Mourková, Štěpán Felgr a Simona Němcová.

V těžké konkurenci se nejlépe dokázala prosadit Daniela Mourková, která na trati 400K vyplavala v novém osobním rekordu bronzovou medaili.

Tato medaile je bohužel jedinou, kterou naši plavci dokázali získat.

Na trati 200VZ ji podklouzla noha při startu, proto byla diskvalifikovaná, a  neměla šanci do medailových pozic promluvit. Na nejdelší trati 800K Danča dohmátla sedmá, devátá na stometrové kraulové trati a desátá na poloviční trati. Na trati 50M skončila 12.

Na těchto závodech Daniela 4x zlepšila svá osobní maxima a právem jí patří velká gratulace.

Štěpán Felgr odjížděl z těchto závodů velmi smutný. Na trati 100M dohmátl třetí, ale byl diskvalifikován za předčasný start. Chuť si chtěl spravit na poloviční trati, ale doplaval 7.

Na trati 800K bojoval jako lev a vylepšil si osobní rekord o téměř půl minuty. To mu stačilo „jen“ na 5. místo. Na kraulových tratí 50 a 100m se umístil na 15. a 17. místě. I Štěpánovi patří gratulace za předvedené výkony a on sám už jistě ví, v čem je třeba se zlepšit, aby příště stanul a stupních vítězů.

Trojlístek plavců doplnila Simona Němcová, která zaplavala tratě 100Z a 200Z dle svých možností.

Je třeba také poděkovat rodičům, kteří plavce po celé závody podporovali, fandili a zajistili odvoz.

Nejdůležitější závody zimní sezóny jsou minulostí a uvidíme, jak se plavcům bude dařit v roce 2012.