Zimní Pohár 10ti letých očima paní trenérky Dany Němcové

11.12.2011 22:01
O víkendu se konal v Plzni Zimní Pohár desetiletého žactva, kterého se zúčastnila pětice plavců Lokomotivy Nymburk ve složení Adéla Dobrkovská, Tereza Jeřábková, Bára Parschová, Eliška Rašková a Ilja Hendrych.

Tentokrát jsme využily dopravy ŠŠHŮKU ( jak nazvala jedna z účastnic vlak), a tak jsme vyrazili v ranních hodinách směr Plzeň. Cesta uběhla rychle, my zdárně našli ubytovnu i bazén a krátce po poledni již stáli první plavci na startovních blocích.

Během sobotního odpoledne se příliš nedařilo, výraznější osobák si vyplavala jen Eliška na trati 100M, ostatní časy jsou srovnatelné s OR. Polohové štafeta dívek 4x50m se umístila na 6. místě - bohužel pouze o desetinku uteklo místo páté.  Po večeři jsme se prošli noční Plzní a po krátké válečné poradě šli načerpat síly na neděli.

Ráno děti spořádaly zbytek zásob a s bojovným nasazením se vrhly do druhé poloviny závodního klání.

Tentokrát již byly osobáčky výraznější. Adéla 100VZ o 4s, 50M o 2,5s, Ilja 100P o 3,8s, Terča 100P o 1,9s, 200OPZ o 1,1s,  Eliška 100P o  4,6s, 50M o 5,8s, Bára 100P o 3,7s, 50M o 1,4s. 100% úspěch měla Eliška, která všechny 4 starty  proměnila v OR, Terča 4 ze 6, Adéla 3 z 5, Barča 3 z 5 a Ilja pouze 1 ze 4.

Konkurence byla veliká a i když si naši plavci vyplavali osobáčky, musím přiznat, že ostatní oddíly měly plavce lépe připravené a jejich osobáky byly výraznější.

Děvčata se nejvíce těšila na štafetu 4x50VZ, ze které si z Letního Poháru přivezla bronz. Tentokrát měly holky pořádný kus smůly a třetí místo jim uteklo o pouhých 0,6s

Dětem děkuji za krásný víkend,a rodičům Dobrkovským a Raškovým za dopravu z Plzně.