Zimní mistrovství České republiky 2010

19.03.2010 17:59

Plavecký bazén v Chomutově hostil o minulém víkendu 12.-14 .3. 2010 nejlepší plavce z celé republiky. Za účasti reprezentantů , plavců ze sportovních center a škol a dalších, kteří splnili kvalifikační limity, se zde konalo Zimní mistrovství ČR. Jediným zástupcem Lokomotivy Nymburk byl Jakub Řehák. Mezi plaveckými hvězdami se však neztratil a na svých znakařských tratích se vedl více než výborně. V pátek na trati 200m Z si v dopoledních rozplavbách vyplaval postup do finále B. V odpoledním finálovém bloku Mistrovství ČR, za přítomnosti kamer České televize, si Jakub užíval slavnostní chvíle a společně s reprezentanty nastoupil na svůj závod. V celkovém pořadí skončil na této trati na 15. místě. Stejně dobře si vedl i v neděli na trati 100m Z. Rovněž postoupil do finále B, kde si vyplaval skvělé13. místo. V sobotu na 50m Z, který se plave systémem rozplavby, semifinále a finále, si vybojoval postup do semifinále a skončil rovněž 13. .

Výkony Jakuba Řeháka jsou v podmínkách Lokomotivy Nymburk a i v historii nymburského plavání ojedinělé a zaslouží si poděkování.