12.12.2019 07:19

Po 3 letech náš oddíl znovu vyslal do Stráže své zástupce, aby reprezentovali náš oddíl.

Áďa Brázdová, Nikča Brázdová, Áďa Fraňková, Terka Fraňková, Sabča Podroužková, Eliška Rašková,

Adam Kubát, Máťa Kubát, Kuba Vejtruba

Celé závody panovala skvělá atmosféra a výsledkem je neuvěřitelných 23 zlatých, 8 stříbrných a 9 bronzových medailí. Ve sbírce nechybí ani 4 čtvrtá místa, která patří ke každých závodům.

Mezi nejzajímavější (pohárové) disciplíny patřili finále na 50 VZ a 100 VZ, kde se soutěžilo o Strážského Neptuna. Áďa Brázdová zvládla své finále na 50 VZ skvěle a vybojovala 3. místo. Máťa, Kuba a Klárka přidali 1. místo na 100 VZ, Adam vyplaval 2. místo a Terka 3. místo.

100 polohový závod se plaval jako „Cena města Stráže pod Ralskem“. Pohár za první místo si odvezl Kuba a za druhé místo Adam.

Pohár „Cena města Mimoň“ se uděloval za disciplínu 200 VZ, kde si pro první místo doplaval Kuba.

Poslední disciplínou byla štafeta 4x50 PZ mix. Kde se soutěžilo o Vánoční pohár. Po důkladném propočítání všech časů a vyzkoušení všech možných kombinací, Máťa určil následující složení -> Adam, Eliška, Klárka, Kuba. My mu velice děkujeme, protože se nám opravdu podařilo v čase 2:10,91 vyhrál tento závod a jako oddíl jsme si mohli odvést VÁNOČNÍ POHÁR.

Plavci si zaslouží pochvalu za úžasné fandění a gratulaci za jejich výkony.