Středočeský pohár nejmladšího žactva 13.4.2013

13.04.2013 21:58

V domácím prostředí kraloval Michal Hájek

13. dubna se sjeli nejmladší plavci  do Nymburka, aby se zde zúčastnili Středočeského poháru nejmladšího žactva.

Plavci překonávali osobní rekordy jak na běžícím páse.

Z našich závodníků  kraloval  Michal Hájek  ( 2003), který v šesti startech nenašel přemožitele a vyplaval si šest zlatých medailí ( 50VZ,50P,100PZ,100Z, 100VZ a 100P).

Stále zlepšující formu potvrdil i stejně starý Jakub Červinka. Získal stříbro na trati 50Z a bronzové medaile na tratích 50VZ, 100PZ a 100VZ.

Z děvčat se v tomto ročníku nejlépe dařilo Johaně Tamášové, která vyplavala v závodě na  50Z bronz.

V kategorii 2004 a mladší získala na prsařských tratích dvě 3. místa Johana Špetlová. Stříbro vylovila na 50M Barbora Jeřábková. Dařilo se i Matyáši Vejtrubovi. Obsadil krásné 3. místo v závodě na 50M.

Pochvalu zasluhují naši všichni plavci za snahu a píli. Velmi se zlepšila Simona Dobrkovská, Vojtěch Pergel a další.

Tato soutěž ale také odhalila chyby v plavecké technice, při startech i obrátkách, na kterých je třeba zapracovat.

Plavci, kteří dnes nestanuli na stupních vítězů, mohou zabodovat v dalších závodech, protože plavecká sezóna je v plném proudu a na plavce čeká spousta dalších soutěží.

Chtěla bych poděkovat všem trenérům, rodičům i našim dlouholetým přátelům, kteří přišli pomoci při závodech a zajistili hladký průběh dopoledního i odpoledního programu. Díky nim snad všichni účastníci odjížděli od nás spokojeni.