Lokomotiva na Zimním poháru ml. žactva zazářila a vyplavala 24 medailí!

22.11.2010 06:01

Dne 20.11.2010 se v Příbrami uskutečnil Zimní pohár Středočeského kraje žactva.Z plaveckého oddílu TJ Lokomotiva Nymburk si účast vybojovalo 8 plavců, kteří  celkem 24x stanuli na stupních vítězů.

V silné konkurenci vyplavali 22 medailí v individuálních závodech a 2 medaile ve štafetách.

Nejlépe se dokázal prosadit jedenáctiletý David Noll, který na tratích 50 VZ, 100 VZ, 200 VZ , 50M  a 100M  nenašel přemožitele a zaslouženě si doplaval pro 5 zlatých medailí, ke kterým přidal jedno stříbro z tratě 400 VZ.

David zasluhuje pochvalu zejména za vylepšení osobních rekordů na motýlkářských tratí.

Z děvčat se nevíce dařilo desetileté Daniele Mourkové. Ta získala na tratích 100 PZ,200 VZ, 100 VZ, 50 VZ a 400 VZ 5 stříbrných medailí, které doplnila o bronz z tratě 50 VZ.

4 medaile vybojoval Štěpán Felgr . 2x stříbro z tratí 200 PZ a 200VZ a 2 bronzy z tratí 100VZ a 100PZ.

Ze třech stříbrných medailí měl radost Vojtěch Blažek ( 200P, 100P, 200PZ).

Julie Pokorná vybojovala na prsařských tratí stříbro ( 200P ) a bronz ( 100P ).

Aleš Štancl na trati 100 P vyplaval bronz.

Chlapecká štafeta ve složení David Noll, Vojtěch Blažek, Aleš Štancl a Štěpán Felgr v obou startech (4 x 25VZ a 4 x 25PZ) dokázala v silné konkurenci 2x zvítězit.

Barbora Konšelová a Simona Němcová sice na stupních vítězů nestanuly, ale zasluhují si pochvalu za vylepšení osobních rekordů a bojovnost.

Vzhledem k tomu, že příbramské závody byly kvalifikační závody pro Zimní pohár ČR deseti a jedenáctiletého žactva, máme z předvedených výkonů našich plavců velkou radost, protože jsou příslibem pěkných umístěních na nejdůležitějších závodech zimní sezóny.