Letní mistrovství České republiky 8.-10.7.2011 Praha Podolí

21.07.2011 11:14

Kompletní česká plavecká špička se sešla v Podolí na třídenním Letním mistrovství České republiky.

Mezi nymburské naděje patřil i Jakub Řehák, který byl jediným zástupcem Lokomotivy Nymburk. Podporu mohl najít u mladších plavců (1998 a st.), ale bohužel jejich „výkony“ nebyly slučitelné ani s kvalifikačními podmínkami… A tak Kuba vyrazil sám, pouze za podpory rodiny, vstříc osudu.

Kvalifikační sítem prošel na všech „znakařských“ tratích – 50,100 a 200Z a přidal ještě padesátky motýlem a kraulem.

Kubova nejoblíbenější trať 50Z mu vyšla a po rozplavbách (12.místo) si užil ještě semifinálový závod, kde skončil na slušném 14. místě. V ostatních závodech skončil okolo 20.místa (18. 200Z, 19. 100Z).

Nezasvěceným čtenářům by se mohlo zdát, že výkony Jakuba nebyly žádným trhákem, ale chyba lávky přátelé!

Primárně zde musíme uvést, že Kuba úspěšně složil všechny zkoušky I. ročníku Fakulty stavební ČVUT a jeho výsledky byly odměněny prospěchových stipendiem!

Sekundárně je nutné připomenout, že nám pomáhal také s vypouštěním bazénu a přípravou letního tábora.

I přes tyto překážky se v rámci možností na mistrovství připravoval a ukázal tak rodině i svým plaveckým kamarádům, že lze skloubit studium i sport na hodně vysoké úrovni!