Cena osvobození Nymburka - hodnocení

03.05.2010 21:05

Cena osvobození města Nymburka  oslavila 40.let

Na nymburský bazén přijelo v prvním májovém víkendu 11 plaveckých oddílů a klubů, aby společně s pořádající Lokomotivou Nymburk oslavilo v jubilejní 40. ročník Ceny osvobození města Nymburka. Na 180 plavců bojovalo v  individuálních závodech o medailová umístění, která byla doplněna o hezké dárky od sponzorů. Vrcholným prvkem sobotního programu byly štafetové závody 4x 50K, kde ze čtyř kategorií zvítězila domácí Lokomotiva hned dvakrát a jednou byla stříbrná! V kategorii mužů a žen byl pokořen i dlouholetý oddílový rekord! Ani nedělní program nenechal trenéry a diváky v klidu a ve znakařských a kraulových disciplínách nabídl zajímavé plavecké souboje. V celkovém součtu bodů ze všech disciplín se v soutěži družstev na prvním místě umístila Lokomotiva Nymburk, druhé místo obsadily Vodní stavby Praha a třetí byl Sportovní oddíl plavání Kolín. Mezi úspěšné plavce domácího oddílu, kteří velkou měrou přispěli k vítězství patří: Tomáš Havránek(4x medaile), Felgr Štěpán (2x medaile), Jeřábková Tereza (3x medaile), Kotrmanová Klára (2x medaile), Noll David (2x medaile), Vecková Michaela(2x medaile), Vosecká Šárka(3x medaile). Nejúspěšnějšími plavci LoNy, kteří všechny své starty proměnili v cenné kovy patří: Jakub Řehák, Lucie Niedrlová a Daniela Mourková.

Poděkování patří i všem rozhodčím,organizátorům i městu Nymburk, které podpořilo tuto dlouholetou tradici našeho města.