Letní přebor Středočeského kraje žactva - 18 medailí pro naše plavce!

24.05.2015 23:05

Letní přebor Středočeského kraje žactva, ročníků 2001-2003, byl pořádán o víkendu 23.-24.5.2015 v Příbrami.

Celkem 130 plavců ze 13 oddílů našeho kraje poměřilo výkonnost na nominačních závodech pro blížící se Mistrovství ČR.

Nymburská Lokomotiva měla 9 plavců ve startovním poli. Většina se výzvě k nominaci postavila čelem a předvedla skvělé výkony, převyšující dosavadní, osobní rekordy.

Nejúspěšnější plavkyní LoNy se stala Tereza KonšelováCelkem v sedmi závodech je novopečenou „Přebornicí kraje“! Kralovala v disciplínách: 100P, 100PZ, 200PZ, 100Z, 200Z, 200P a 400PZ.

Díky své houževnatosti a skvělé formě bude také reprezentovat Středočeský kraj na Letní olympiádě dětí mládeže v Plzni.

Gratulujeme, Terezko a přejeme úspěchy na obou vrcholech sezóny!

Další plavcem našeho oddílu, který stanul na stupních vítězů, byl Michal Hájek. Podané výkony ho vynesly 5x na 1. místo a 4x na 2. místo.

I jeho výkony jsou skvělé a náleží mu velká gratulace!

Do medailového trojlístku LoNy patří právem i Jakub Vejtruba! Ten se na trati 400K umístil na 3. místě a na nejdelší prsařské trati (200m) dohmátl na skvělém 2. místě.

Výborně, Jakube!

Na základě hezkého, českého přísloví :  „Bez práce, nejsou koláče“ , si můžeme udělat představu o výkonnosti  našich plavců.

Počty „osobáků“ vypovídají též o tréninkovém nasazení …..

Jan Černý – 0, Michal Hájek – 3, Lukáš Hingar – 7, Tereza Jeřábková  - 3, Tereza Konšelová – 8

Adam Kubát – 0, Sabina Podroužková – 4, Eliška Rašková – 5, Jakub Vejtruba - 5

Poděkování náleží všem plavcům, kteří pokořili své maximum!

Jsou též vítězi, byť se jim třeba na vytouženou medaili, nepodařilo na závodech, dosáhnout!

Děkujeme též všem řidičům a žádáme plavce, kteří se svezli tam i zpět, aby uhradili příspěvek na dopravu ve výši 100Kč za jednu jízdu.

Jaká bude finální nominace našich plavců na Mistrovstvích ČR?

To už budeme vědět brzy a držíme všem palce!