Letní pohár Středočeského kraje žactva 24. 5. 2014 v Berouně 2003-2004

25.05.2014 17:17

V sobotu 24.5. odjela parta šesti plavců Lokomotivy Nymburk bojovat o nominace na "republiky".  Celkem jsme přivezli 11 medailí - 7x zlato, 4x bronz a 8 nepopulárních brambor.

Z ročníku 2003 se nejvíce dařilo Michalu Hájkovi, který ve svých disciplínách nenašel přemožitele a přiváží 6 nádherných zlatých pohárů a 5 osobáků.  Lukáš Hingar obsadil 2x 4. místo (200P a 200VZ). Ze všech startů zlepšil pouze dva. Chtělo by to více chuti se "porvat". Výkony Marka Lovětínského na nejlepší plavce v kraji nestačí. Také by to chtělo více dravosti.

Plavci ročníku 2004 se blýskli více. Vojta Pergel si vyplaval 2x bronz v kraulových tratích, a kromě jedné disciplíny zlepšil všechny své osobní rekordy. Barča Jeřábková vyplavala 3.místo na 200PZ. Stejně jako Vojta pokořila 5 svých osobních rekordů.

Nejúspěšnější v překonávání svých maxim byl tentokrát Adam Němec, který proměnil všechny své starty v osobáky. Hned první disciplína 50VZ byla ohromným překvapením. Adam z původního času 38,4 stáhl téměř 3s a s časem 35,6 si doplaval pro zlatou příčku a pohár do sbírky. Přidal ještě 3. místo na 200PZ s osobákem o 16 vteřin. Zlepšil i motýlové tratě - na 50M a 100M obsadil 4. místa, stejně jako na 100VZ.

Štafeta chlapců 4x50PZ ve složení Pergel, Hingar, Hájek, Němec obsadila 4. místo, kraulová 4x50VZ ve složení Němec, Lovětínský, Hingar, Hájek pak místo páté.

Všem plavcům přejeme, aby se forma jen zlepšovala a gratulujeme nejen medailistům ale všem, kteří si vyplavali postup na "republiky"