Jarní cena Prahy 2015 přála Hájkovi i Nollovi!

11.04.2015 22:57

Jarní cena Prahy přála Hájkovi i Nollovi!

Prestižní plavecké závody v Praze Podolí přilákaly v sobotu 11.4.2015 na 550 závodníků z 56 oddílů a klubů.

Sítem nominace prošlo 6 plavců Lokomotivy Nymburk, kteří se utkali o posty nejvyšší.

V kategorii žáků a dorostenců reprezentovali oddíl: Michal Hájek a David Noll.

V kategoriích žákyň se nominovaly: Tereza Jeřábková, Bára Konšelová, Tereza Konšelová a Eliška Rašková.

Dlouhý, 50 metrový bazén prověřil výkonnost plavců a některým závod „sedl“.

Michal Hájek vyhrál závod na 200 znak a do sbírky přidal ještě čtyři bronzové medaile na tratích 100 znak, 200 polohový závod, 100 prsa a 200 prsa. Velká gratulace, Michale!

Zlatým byl i David Noll, který se závodů zúčastnil pouze v odpoledním programu. Dopoledne ještě dokončoval náročné reprezentační soustředění. I přes velkou únavu se „vyhecoval“ a na trati 100 motýlek dohmátl na 1. místě a na trati 100 kraul byl ještě bronzový!

Naše žákyně se na stupně vítězů neprobojovala, nejblíže jim byla Tereza Konšelová (5. místo 200P). Bohužel je v letošním roce ve dvojročníku 2001-2002 a tak soupeří s o rok staršími plavkyněmi. Dalším faktorem, který měl vliv na podané výkony, byl i její návrat taktéž z reprezentačního soustředění a velká únava.

Další děvčata si ze závodů odváží nové zkušenosti, které jim jistě pomohou v další přípravě směřující k Mistrovství ČR!

Děkuji i řidičům za pomoc s dopravou: pánové Raška a Hájek.

Gratulace medailistům a poděkování za hezký, ale náročný den! (začátek závodů v 8:00 a konec v 19:30)

V neposlední řadě bych rád oznámil úspěšné složení praktické části zkoušek rozhodčích III. třídy, které bylo součástí těchto závodů.

Z našeho oddílu se zkoušek zúčastnilo trio dívek a žen, ve složení: Šárka Cimlová, Klára Kotrmanová a Julie Pokorná.