David Noll je trojnásobným Mistrem České republiky!

10.06.2013 13:21

Skvělé představení připravil pro své rodiče, trenéry a kamarády David Noll, na Mistrovství České republiky staršího žactva.

Vrchol letní sezóny byl pro tuto věkovou kategorii  pořádán  dne 8.-9.6.2013 v Českých Budějovicích.

David nastoupil celkem na 6 závodů a na pěti z nich stanul na stupních vítězů!

Na tratích 50 a 100 kraul a 100 motýlek se právem stal Mistrem ČR! Na tratích 200 motýlek a 200 polohový závod dohmátl na krásném 3. místě!

K cenným medailím přidal také nové osobní rekordy, které nemají v republice konkurenci! 50K – 25,73, 100K 56,66, 100M – poprvé pod minutu: 59,97!!!

Skvělé výkony jsou také zaslouženou vstupenkou do české juniorské reprezentace!

Mistrovství se Davidovi povedlo a patří mu velká gratulace!

Zasloužený odpočinek ale musí ještě na nějaký odložit, protože mu dnes začíná přípravné soustředění před VI. Letní olympiádou mládeže, která se již za 14 dnů uskuteční ve Zlíně.

I tam přejeme Davidovi hodně úspěchů i hezkých zážitků!

Na Mistrovství ČR se z Lokomotivy Nymburk probojovali ještě dva plavci a to Adéla Dobrkovská a Vojta Blažek!

Vojta společně s Davidem soutěžil v Českých Budějovicích. Jeho oblíbené prsařské tratě 100 a 200 metrů mu vynesly nové osobní rekordy na dlouhém bazénu a umístil se na 16. a 19. místě.

Adéla cestovala do Kopřivnice, kde se utkala s konkurencí mladších žákyň (r.n.2001). Jejím oblíbeným způsobem je kraul a i tak byla vlastní nominace – 100,200 a 400K. Na trati 200K si Aduš vyplavala nový osobní rekord. Umístění bylo sice až v polovině startovního pole, ale jedná se o velkou změnu, přechod z Pohárů na Mistrovství!

Sbíráme zkušenosti, které využijeme v dalších letech“, dodal pan trenér.

Poděkovaní náleží všem třem plavcům za reprezentaci oddílu, trenérům za jejich přípravu i čas a také manželům Dobrkovským, za vytvoření organizačního týmu i za dopravu na závody.